Hakkımızda

FTS Kimya Mersin Tarsus Organize Bölgesinde  8.000 M² fabrikası ile 2013 yılından itibaren madeni yağ sektöründe faaliyet göstermektedir.
FTS Kimya Onaylanmış kalitesi ve geniş ürün yelpazesi ile tüm madeni yağ sektör ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 
Otomotiv yağları, endüstriyel yağlar, antifrizler, hidrolik fren yağları ve gresler olmak üzere FTS Kimya ’nun Türkiye  Fabrikalarında ürettiği 200’ü aşkın ürün çeşidi ile otomotiv, endüstri ve denizcilik pazarının taleplerini karşılamakta ve onların taleplerini baz alarak ürünlerini sürekli geliştirmektedir.
FTS Kimya Teknolojisini sürekli geliştirmekte ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler üretmeye hızla devam etmektedir.


Dünyanın önde gelen katık üreticileri ile yaptığı ar-ge çalışmaları sonucunda ürün geliştirme alanında sektörde öncü markalar arasında yerini alır.

FTS Kimya yurtiçi ve yurtdışındaki bayi kanalları ile Kamu, Özel Sektör kurumları , yetkili ve özel otomotiv servisleri, otomotiv yedek parça firmalarına hizmet vermektedir.

 

FTS Kimya Türkiye pazarında gerçekleştirdiği çalışmalar ile tüketicinin beklentilerini karşılayacak alt yapıyı eksiksiz bir biçimde oluşturmuştur.
FTS Kimya Türkiye pazarındaki bayi ağını genişleterek Pazar payını her geçen yıl arttırmayı hedeflemekte ve bu doğrultuda hızla yatırımlarına devam etmektedir.